4 základné kroky pre rutinnú starostlivosť o pleť

Tvár s makeupomTvár je prvou vecou, ktorú vidia ľudia. Takže keď opustíme naše domovy, chceme prezentovať čistú, krásne vyzerajúcu tvár. Koža tváre na rozdiel od iných oblastí pokožky na našom tele je vždy vystavená životnému prostrediu a preto je ľahko poškodená vystavením slnku, chemikáliám, toxínom a škodlivým látkam. Starostlivosť o našu pokožku na tvári je veľmi dôležitá nielen na to, aby zostala krásna, ale tiež aby sme sa vyhli zvýšeným príznakom starnutia, škvŕn alebo akné.

Hoci väčšina výrobkov na starostlivosť o pleť a reklamy je zameraná na ženy, muži by tiež mali mať dennú starostlivosť o pleť. Pánska tvár je rovnako náchylná na poškodenie, špinu alebo akné,dehydratáciu. Čistenie pokožky tváre je nevyhnutné.Väčšina ľudí používa rovnakú rutinu starostlivosti o pleť od mladého veku. Zistili, že čistenie  tváre , ktoré im vtedy vyhovovalo, zrazu nefunguje. Avšak vekom sa naša pleť mení. Možno budete potrebovať viac než len priemerné umývanie tváre, aby ste udržali jasnú mladistvú pokožku.

Najlepšie rutiny starostlivosti o pleť zahŕňajú 4 kroky. Pracovitosť a odhodlanie sú potrebné na úspech s vynikajúcou rutinou starostlivosti o pleť. Väčšina ľudí považuje umývanie alebo čistenie tváre od každodennej nečistoty len vodou za to najlepšie úsilie udržať pokožku tváre v dobrom stave. Hoci sú všetky štyri kroky potrebné na udržanie krásnej tváre, 2 zo štyroch krokov nie sú potrebné denne.

Štyri základné kroky pre výbornú starostlivosť o pleť sú čistenie, tonizácia, odlupovanie odumretého tkaniva vo vrstvách a hydratácia. Čistenie a zvlhčovanie tváre sa musí robiť každý deň ráno a predtým, než idete do postele. Týmto spôsobom tvár zostáva čerstvá, čistá a hydratovaná po celý deň aj v noci.

4 kroky

Čistenie je prvým krokom pre správnu starostlivosť o pleť. Väčšina ľudí si čistí alebo umýva tvár aspoň raz denne. Tento krok je nevyhnutný, pretože odstraňuje nečistoty, prach, špinu, mastnotu a nadbytočný olej z pokožky. Umyte si tvár a potom použite dobrý čistiaci prostriedok, na tvár aj na krk. Čistite jemne, od  pokožky smerom nahor.Potom opláchnite tvár teplou vodou a mäkkou húbkou alebo vatou. Čistiaca zmes na báze vody je najlepšia na čistenie tváre, pretože sa môžete vyhnúť chemikáliám, ktoré môžu dráždiť pokožku.

Tonovanie je druhý krok v rutine starostlivosti o pokožku tváre. Tonovanie sa zvyčajne používa vo forme tonerových utierok. Toner na tvár sa používa na odstránenie akýchkoľvek stôp nečistôt, mastnoty alebo nadbytočného čistiaceho prostriedku, ktorý zostal ako zvyšok na tvári. Používanie tonera každý deň je jednou z možností a niektorí ľudia ho môžu dokonca vynechať, ak cítia, že ich čistiaci prostriedok funguje dostatočne. Dobrým pravidlom je použiť toner ráno.

Modelka pri foteníOdlupovanie odumretého tkaniva pokožky (exfoliácia) je kľúčovou súčasťou akejkoľvek rady pre starostlivosti o pleť, ale nemala by sa vykonávať denne. Odstraňovanie mŕtvych tkanív pokožky by sa malo uskutočňovať maximálne raz týždenne. Hoci telo prirodzene oddeľuje odumreté kožné bunky na vlastnú päsť, exfoliácia pomáha urýchliť proces. Mŕtve bunky pokožky môžu blokovať póry a spôsobiť akné, takže odstránenie týchto kožných buniek včas môže znížiť výskyt akné. Exfoliácia môže byť škodlivá pre pokožku tváre ak je vykonávaná príliš často. Normálne kožné bunky sa doplnia každé 3-4 týždne; preto exfoliácia nových kožných buniek môže poškodiť vzhľad vašej pokožky.

Hlavne že je zvlhčujúca. Zvlhčenie pokožky je veľmi dôležité, pretože chráni našu pokožku pred vysúšaním – čo spôsobuje vrásky alebo praskliny –  a udržuje našu pokožku žiarivú. Suchá koža môže byť bolestivá, svrbivá a nepríjemná pre oko. Kožné bunky potrebujú prijímať vodu; preto príliš suchá koža môže viesť k zvýšeniu smrti kožných buniek. Používajte zvlhčovače špeciálne vyrábané na tvár. Aplikujte hydratačný prostriedok, keď je pokožka teplá a vlhká, pretože práve vtedy sú póry otvorené. Ponechajte trochu zvlhčovača na vrchu pokožky, aby ste dosiahli plný účinok. Hydratujte pokožku kedykoľvek budete cítiť že je suchá , aj po ranných a večerných rutinách starostlivosti o pleť. Uistite sa, že váš zvlhčovač nemá žiadne škodlivé chemikálie, vône alebo farbivá, ktoré môžu dráždiť pokožku.

Prírodné produkty

Prírodné produkty starostlivosti o pokožku by mali byť využívané  pre všetky potreby starostlivosti o pleť. Prírodné produkty zabraňujú krutým chemikáliám a farbivám  dráždiť pokožku a spôsobiť akné. Vždy používajte v