Vypadávanie vlasov obmedzíte prípravkami a vitamínmi

Každý z nás má nejaký problém. Niekoho trápia krivé nohy, iného úzke pery, no niekto je sužovaný padaním vlasov. Čo vlastne tento jav spôsobuje, kto ním trpí najviac a existujú vôbec nejaké prípravky a vitamíny na vypadávanie vlasov, ktoré by proti tomu bojovali?

Čo zapríčiňuje vypadávanie vlasov?

zena nespokojna s vlasmiJe mnoho dôvodov, ktoré vám môžu privodiť rednutie vlasových folikulov. Súvisia aj s vašim vnútrom, aj s vašim zovňajškom. Môžu byť zdravotného, psychického, ale aj stravovacieho charakteru. Buďme ale konkrétnejší.

  1. zdravotné vplyvy

Padanie vlasov môžu mať na svedomí také príčiny ako hormonálne zmeny či prebiehajúca choroba. Práve kolísajúce hladiny hormónov môžu ovplyvniť úplne všetko, počnúc našim reprodukčným systémom. Svoju silu ale často dokazujú aj na pokožke hlavy. No môže ísť o permanentný problém v prípade, ak trpíte poruchami štítnej žľazy, máte cukrovku, zlý krvný obeh atď. Medzi zdravotný vplyv môžeme zaradiť aj pribúdajúci vek, s ktorým sa toho oslabuje mnoho, aj vlasové folikuly. Rovnaký charakter má aj genetika. V niektorých prípadoch, hlavne, pokiaľ ide o hormonálne zmeny, môže lekár predpísať špeciálne prípravky s vitamínmi proti vypadávaniu vlasov.

  1. psychické vplyvy

Pokiaľ máte náročnú prácu alebo ste možno neurotický, máte zlé rodinné zázemie, množstvo problémov a mnoho udalostí vás vie vyviesť z miery a spôsobujú vám stres, mali by ste spozornieť. Tento pocit totiž v tele taktiež vyvoláva búrlivé reakcie, ktoré môžu ovplyvniť aj váš vzhľad. O to dôležitejšie je sa takýmto situáciám vyhýbať, prípadne si zabezpečiť nejaké prípravky alebo vitamíny proti vypadávaniu vlasov. Stres a napätie rozhodne nie sú tak nevinnými, ako sa na prvý pohľad zdajú. Sú to skutočné príčiny.

  1. životný štýl

Len veľmi zriedkavo si uvedomujeme, že to, čo robíme, čo jeme a čo pijeme, ovplyvňuje aj to, ako vyzeráme. Nie nadarmo sa hovorí, aby sme jedli zdravo a striedmo, nakoľko za to môžeme očakávať len dobré veci. Vypadávanie vlasov a ich poškodzovanie si privádzame dobrovoľne napr. fajčením, nadmerným pitím alkoholu, no aj nevhodnou stravou. Biele pečivo či cukrovinky nahraďte celozrnným pečivom, ovocím, zeleninou…prijímajte viac omega 3 mastných kyselín dostupných v rybách, mliečnych probiotických výrobkoch, vajciach atď.

Vitamíny a prípravky proti vypadávaniu vlasov však môžu stratiť svoju silu a účinok vtedy, ak rapídne schudnete veľa kíl. Týmto organizmus utrpí šok a nevie, na ktoré miesto sa má sústrediť viac, preto kolabuje skoro všetko, aj vonkajšia stránka a vlasové folikuly.

  1. slabá starostlivosť o pokožku hlavy

Vypadávanie vlasov môže zapríčiniť aj to, že sa nesprávne staráte o pokožku hlavy a o vlasy samotné. Ak je príliš suchá, nie je dobré živená a môže sa to prejavovať aj lupinami, nielen slabými a padajúcimi vlasmi. Preto je dôležitý aj pitný režim. Okrem toho nesprávne zaobchádzanie s nimi im len škodí. Najčastejšie príčiny poškodenia a nadmerného vypadávania sú nesprávne česanie, resp. násilné česanie s nepríjemnou kefou alebo hrebeňom, farbenie, žehlenie alebo fénovanie horúcim vzduchom. Obmedzte tieto vplyvy, zakúpte si kefu, s ktorou sa bude radosť česať či fén, ktorý podporuje fúkanie chladnejším vzduchom.

Problém u žien aj u mužov

Ak si myslíte, že táto záležitosť trápi hlavne ženy, len sa zamyslíte nad tým, v akom štádiu sa môžu ocitnúť muži. Väčšina z nich to začne riešiť veľmi neskoro. Ak ale prípravky a vitamíny na vypadávanie vlasov začnete aplikovať a užívať skôr, ako sa vám vytvorí úplná plešina alebo kúty, vaša situácia má šancu sa zvrátiť. Ženy si z tohto hľadiska môžu vydýchnuť. Na nich plešatenie alebo tvorba kútov neútočí. Väčšinou môže dôjsť k obnaženiu cestičky alebo k tomu, že oslabenie a vypadávanie vlasov bude viesť k odhaleniu pokožky hlavy (nie k plešine). Jednoducho na prvý pohľad sa zdá akoby boli vlasy priesvitné a zopnuté pripomínajú možno najtenší štetec.

Viac dôvodov a príčin vypadávania vlasov sa dozviete aj na https://www.prevention.com/beauty/9-causes-of-hair-loss-and-thinning-hair.

Prípravky a vitamíny

Ani ženy, ani muži nechcú mať na hlave riedke štetiny. Každý túži po hustých, zdravých a lesklých vlasoch, čo sa dá dosiahnuť aj domácou liečbou, a to používaním prípravkov a vitamínov proti vypadávaniu. Zohnať ich môžete v podobe tabliet, spreju, balzamu, gélu, masky, zábalu či v iných skupenstvách. Nie je prípravok ako prípravok a preto sa pri výbere sústreďte na jeho účel a určite aj zloženie. Medzi vitamíny proti vypadávaniu vlasov, ktoré slúžia na ich posilnenie zaraďujeme A, B, C, horčík, zinok a železo. vitamíny proti vypadávaniu vlasovMožno je práve to, čo vám chýba. Dopĺňať si ich môžete nielen prostredníctvom ovocia, zeleniny a potravy ako takej. Nájsť ich môžete aj v rôznych vyššie uvedených produktoch. Stačí si len prečítať zloženie. Ešte lepšie by bolo, ak by produkt zvlhčoval pokožku hlavy. Vlasy podobne ako rastliny bez dostatočne vlhkej a živenej pôdy neprežijú. Postupne vädnú, v našom prípade vypadávajú.

Proti nadmernému vypadávaniu vlasov pôsobí účinne aj stimulácia vlasových folikulov, ktorú môžete dosiahnuť obyčajnou jemnou masážou či už prstami alebo špeciálnym nástrojom. Nemusíte míňať stovky eur za odborné prekrvenie a stimuláciu pokožky hlavy, keď si ju môžete urobiť aj doma. Nutné je ale nevynechať ani jedno miesto, vyčleniť si dostatok času a nikam sa neponáhľať.

Liečba vypadávania vlasov však nemusí byť len domáceho charakteru. Ako sme už uviedli, môžete sa obrátiť na pomoc rôznych estetických centier, kde vám môžu nastreliť umelé vlasy, stimulovať folikuly, prekrviť pokožku hlavy atď. Cenovo je to však veľmi náročné a nie vždy to musí vyjsť na 100%. Aj v takom prípade je dobré zákroky podporovať rôznymi prípravkami a vitamínmi.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *